Informácie o nás

EXPERIENCE založili v roku 1995 Marián Lucký, vtedy 14-ročný gitarista, ktorý účinkoval v rôznych hudobných zoskupeniach už od svojich desiatich rokov, 15-ročný basový gitarista Michal Veselský, a 13 – ročný talentovaný bubeník Michal Biely. Skupina sa zamerala hlavne na tvorbu Jimiho Hendrixa a dopĺňala repertoár skladbami od Beatles. Hneď na začiatku sa stretáva s veľkým úspechom a získava stále angažmá v bratislavskom klube Nightmare Pub a hráva na rôznych kultúrnych podujatiach v Bratislave. Už v roku 1996 hráva množstvo koncertov, nahráva demo, v lete uzatvára bratislavské Kultúrne Leto 96 koncertom na Hlavnom námestí a koncom augusta odchádza do anglického Liverpoolu, aby sa zúčastnila medzinárodného festivalu Beatleweek, na ktorom odohrá 4 koncerty, z toho dva v legendárnom Cavern Clube s veľkým úspechom.

Po návrate z Anglicka nastupuje na post basgitaristu Bohuš Sedmák a skupina zaraďuje náročný repertoár od Collegium Musicum, čo ich stavia medzi vyzretých a skúsených inštrumentalistov. Hneď prvý koncert v tejto zostave, ktorý je dôležitým medzníkom v histórii kapely, sa koná vo vypredanej sále vyhľadávaného klubu Rock Pop Jazz v Bratislave. Krátko nato opúšťa kapelu Mišo Biely, ktorého nahrádza Matej Tomandl(Beat Boys, Para, atď...). Po niekoľkých úspešných vystúpeniach do kapely prichádza basgitarista Fedor Frešo ml. a Matej Maraky a kapela odohrá veľa koncertov po celom Slovensku a v Čechách s novým repertoárom. Po čase vystrieda na bubeníckom poste Marakyho Viktor Frešo. 

V roku 2001 prichádza do kapely Tomáš Kudzbel a po dlhšom hľadaní sa postu bubeníka ujíma Erik Žiak. 2004 vychádza demo s prevzatými skladbami, nahraté v štúdiu u Kroka. Zatiaľ posledná zmena obsadenia prichádza v 2008-mom. Vracia sa Bohuš Sedmák a bubeníckej stoličky sa ujíma Richard Kamenický. Kapela sa vracia k starému repertoáru od Hendrixa, Deep Purple, Beatles a dopĺňa ho svojimi vlastnými skladbami, ktorých autorom je Marián Lucký.

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode